Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ
Αφού ξεπέρασα το όριο των τριάντα βιβλίων, αισθάνομαι την ανάγκη να ξεκαθαρίσω το θέμα του ηδονισμού. Αν έπρεπε να το περιορίσω σε μια ερώτηση, αυτή θα ήταν προφανώς του Σπινόζα: Τι μπορεί να κάνει το σώμα; Στην οποία θα πρέπει να προσθέσω την εξής: Πώς έγινε το αγαπημένο φιλοσοφικό αντικείμενο; Και στη συνέχεια απανωτά ερωτήματα: Πώς να σκεφτεί κανείς ωσ καλλιτέχνης; Με ποιόν τρόπο μπορεί να τοποθετηθεί η ηθική στο αισθητικό επίπεδο; Και άλλα παρόμοια φιλοσοφικά ερωτήματα, βρίσκουν απάντηση μέσα από μια σειρά αναπτύξεων που συνιστούν μια ριζοσπαστική υπαρξιακή σκέψη.
ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ για αγορές άνω των 25€